Iaido seminaras

Rugpjūčio 15 – 16 dienomis Druskininkuose Lietuvos kariuomenės kendo klubas kartu su Edgaru Plateliu, organizavo, jau tradiciniu tapusiu (7-asis), Druskininkų seminarą. 

Tai buvo pirmasis Iaido seminaras, kurį išimtinai vedė tik Lietuvos iaido instruktoriai Aurelijus Motiejūnas ir Kotryna Patamsytė – Adomonienė.

Tiesa šis seminaras nuo iki tol buvusių skyrėsi tuo, kad dėl esančių pandemijos apribojimų nebuvo mokoma kendo disciplina, o taip pat seminare nedalyvavo svečiai iš užsienio. Nežiūrint į tai seminaras vyko ta pačia prieš tai buvusių seminarų dvasia.  Iaido seminaro metu didelis dėmesys buvo skiriamas etiketui, kardo kirčio technikai bei iaido kvalifikacijos egzaminui.

Į renginį atvykęs Lietuvos Kendo Asociacijos prezidentas Ričardas Žilaitis pasveikino seminaro dalyvius, akcentavo, kad jo vadovavimo asociacijai metu Iaido bus skiriamas dėmesys kaip ir kendo, o taip pat palinkėjo visiems dalyviams pasisemti žinių bei tobulėti kardo kelyje.

„Visų pirma noriu dar kartą padėkoti visiems už dalyvavimą bei už tai, kad tikrai sunkiai ir nuoširdžiai visas šias dvi dienas darėte iaido, stengėtės ir rodėte susidomėjimą“, – kalbėjo Aurelijus Motiejūnas, iaido kovos meno kuratorius Lietuvos kendo asociacijoje.

Pasibaigus seminarui buvo laikomi iaido kvalifikacijos egzaminai.

  1. Tomas Bagdonas (Kyumeikan Kaunas, 1 Kyu)
  2. Kęstutis Triponis (Kyumeikan Kaunas, 3 Kyu)
  3. Rokas Bagdzevičius (Kyumeikan Vilnius, 3 Kyu)
  4. Žydrūnas Dieninis (Kyumeikan Vilnius, 4 Kyu)
  5. Žana Šarupič (kyumeikan Vilnius, 5 Kyu)
  6. Mona Jančytė (VUKK, 4 Kyu)
  7. Egidijus Snicorius (Panevėžys, 6 Kyu)

„Taip pat sveikinu, visus išlaikiusius atestacijas. Esate verti kiekvieno kirčio ir parodytos technikos. Dėl to komisijai nekilo jokių abejonių. Man asmeniškai buvo smagu matyti, kad dviejų dienų mokymas ir pastabos atsispindėjo Jūsų atliktuose veiksmuose. Manau, kad visi kartu patobulėjome negrįžtamai. Todėl dabar su šiomis žiniomis reikia judėti į priekį ir toliau tobulėti kardo kelyje“, – pasibaigus seminarui pasakė Aurelijus Motiejūnas.

Lietuvos kendo asociacija vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri vienija, kuruoja ir propaguoja kendo bei iaido kovos menus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *