34-asis Europos kendo čempionatas

Birželio 19–21 d. Lietuvos nacionalinė kendo rinktinė dalyvavo 34-ajame Europos kendo čempionate Podgoricoje, Juodkalnijoje. Tai didžiausias kendo renginys Europoje, subūręs 36 šalių atstovus ir daugiau nei 600 dalyvių. Renginyje viešėjo garbūs svečiai ir stebėtojai iš Japonijos, tarp jų – legendinis kendo mokytojas Naoki Eiga.🎌

Birželio 18 d., varžybų išvakarėse, vyko Europos kendo federacijos (EKF) generalinė asamblėja, kurioje dalyvavo Lietuvos atstovai. Jos metu buvo aptarti svarbūs Europos kendo bendruomenei aktualūs klausimai bei vyko balsavimai. 🇪🇺🗳️

1️⃣ Pirmoji diena Pirmoji čempionato diena buvo skirta jaunių komandinėms ir moterų komandinėms varžyboms. Lietuvos jaunių rinktinės atstovai – pirmą kartą Europos čempionate debiutavę Agnius Budrys, Anastasija Rudanova ir Kiril Gomazkov – grupės etape susitiko su Didžiosios Britanijos ir Lenkijos jaunių rinktinėmis. Nors sportininkai demonstravo ryžtingą kovą, iš grupės jiems iškopti nepavyko.

Vėliau vyko moterų komandinės varžybos. Lietuvos moterų rinktinė (M. Jančytė, R. Buožienė, R. Girdžijauskaitė, A. Žabiliūtė-Karaliūnė ir A. Krivtcova) pirmiausia susitiko su Prancūzijos rinktine, kuriai nusileido. Tačiau vėliau buvo iškovota svarbi pergalė prieš Airijos rinktinę, leidusi Lietuvos komandai patekti į atkrintamąsias varžybas. Kitame etape lietuvės po atkaklios kovos nusileido Šveicarijos rinktinei. Ypač džiugu, kad Lietuvos moterų rinktinės pastangos buvo pastebėtos – rinktinės kapitonė Mona Jančytė buvo apdovanota Europos čempionato Kovos dvasios prizu 🇱🇹 🇱🇹 🇱🇹

2️⃣Antroji diena

Antroji čempionato diena buvo skirta jaunių (merginų ir vaikinų) individualioms bei vyrų komandinėms varžyboms. Jaunių atstovams iš savo grupių iškopti nepavyko. Lietuvos vyrų rinktinė (M. Tomaševičius, M. Mačiulevičius, D. Buožius ir A. Stanislovaitis) grupės etape varžėsi su Ispanijos ir Sakartvelo rinktinėmis. Nusileidę ispanams, lietuviai užtikrintai įveikė Sakartvelo komandą ir pateko į kitą etapą. Ten jų laukė Norvegijos rinktinė, tačiau pratęsti pergalių serijos nepavyko.

3️⃣ Trečioji diena

Trečioji čempionato diena buvo skirta moterų ir vyrų individualioms varžyboms. Nors visos Lietuvos moterų rinktinės narės demonstravo ryžtingą kovą, sėkmingiausiai pasirodė Raminta Girdžijauskaitė. Ji užtikrintai įveikė Italijos atstovę ir iškopė iš grupės, tačiau kitame etape jos žygį sustabdė Nyderlandų sportininkė.

Vyrų individualiose varžybose Lietuvos atstovams šį kartą nepavyko pasiekti ryškesnių rezultatų, tačiau buvo sukaupta neįkainojama tarptautinių varžybų patirtis, o visos kovos pasižymėjo išskirtine kovine dvasia ir atsidavimu.

Taip pat dienos pabaigoje vykusios kendo meistriškumo laipsnių atestacijos buvo itin sėkmingos Lietuvos atstovėms. Akvilė Žabiliūtė-Karaliūnė sėkmingai apgynė 4-ojo dano kendo meistriškumo laipsnį, o Mona Jančytė išlaikė 5-ojo dano egzaminą ir tapo pirmąja moterimi Baltijos šalių istorijoje, pasiekusia šį meistriškumo lygį. 🇱🇹 🇱🇹 🇱🇹

Lietuvos kendo asociacija nuoširdžiai sveikina abi sportininkes ir linki joms stiprybės, sėkmės bei tolesnio tobulėjimo kendo kelyje.

Lietuvos kendo asociacija dėkoja visiems, prisidėjusiems prie rinktinės pasirengimo ir kelionės į čempionatą: kovotojams, treneriui, vadybininkui bei visiems palaikiusiems Lietuvos komandą. Jų pastangos užtikrino sklandų rinktinės dalyvavimą varžybose ir sėkmingą Lietuvos atstovavimą Europos kendo bendruomenei.

Šis čempionatas taip pat tapo svarbiu žingsniu ruošiantis artėjančiam XX pasaulio kendo čempionatui, kuris vyks Tokijuje, Japonijoje. Lietuvos rinktinei tai buvo vertinga galimybė kaupti patirtį, įvertinti savo pasirengimą ir pradėti naują etapą kelyje į svarbiausias pasaulio kendo varžybas. 🇯🇵🇱🇹

II Lietuvos iaido čempionatas ir Emilio Gomez seminaras

Gegužės 22–24 d. užbaigėme šio sezono iaido treniruočių ciklą, kuriuo rūpinosi LKA iaido kuratorius E. Platelis. Ciklo kulminacija tapo mokytojo Emilio Gomez (Kyoshi 7 dan) vedamas trijų dienų seminaras. Jam talkino mokytojas Guy Loncelle (Renshi 6 dan, Butokukan, Belgija).

Seminaro metu buvo nagrinėjamos įvairios temos: varžybų reikšmė ir pasirengimas joms, reiho ir reigi atlikimas, kūno bei galvos padėties kontrolė judant. Taip pat buvo pristatytas darbas su linijomis ir matomu priešininku, aiškinta katų atlikimo tempo bei precizikos svarba, akcentuotas iaidokos požiūris į savo treniruotes ir komandinį darbą.

Kiekvienas dalyvis gavo mokytojų įžvalgų ir patarimų, kurie padėjo naujai pažvelgti į savo praktiką. Sekmadienį, laikydami kardus kaip niekad tvirtai, tęsėme kelionę gilesnio iaido pažinimo link.

Renginio metu taip pat įvyko II Lietuvos iaido čempionatas, kuriame dėl pergalių varžėsi aštuoni dalyviai. Šiemet mudanams teko susirungti su dan kategorijos kovotojais.

Sveikiname čempionato prizininkus:

  • Agnė Žagrakalytė-Platelienė (GV) – I vieta;
  • Mona Jančytė (GV) – II vieta;
  • Tomas Bagdonas (Daishinkan) ir Lukas Bagdonavičius (Vilniaus universitetas) – III vieta.

Kovos dvasios prizas teisėjų sprendimu skirtas Žydrūnui Dieniniui (Kyumeikan).

Tikimės, kad už pergales svarbesnė yra įgyta patirtis, o kitų metų čempionate dalyvaus gerokai daugiau kovotojų. Taip pat tikimės sulaukti pakankamo dalyvių skaičiaus komandinėms rungtims ir dar labiau sustiprinti Lietuvos iaido bendruomenę.

Dėkojame seminaro mokytojams, teisėjams ir visiems dalyviams už bendrą darbą, įkvėpimą ir puikią atmosferą.

LSFS visuotinis narių ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas

2026 m. balandžio 28 d. Vilniuje įvyko Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) visuotinis narių ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. LSFS vienija 72 nacionalines sporto šakų federacijas ir yra didžiausia nevyriausybinė skėtinė sporto organizacija Lietuvoje.

Susirinkimo metu buvo pristatyta organizacijos veiklos ataskaita, taip pat įteikti projekto #100JaunųjųSportoŽvaigždžių apdovanojimai – pagerbti jaunieji sportininkai.

Taip pat vyko naujų LSFS narių – sporto organizacijų – priėmimo procesas. Lietuvos kendo asociacijai susirinkime atstovavo LSFS prezidiumo narys, Lietuvos kendo asociacijos prezidentas Mykolas Maciulevičius bei LKA pareigūnė Mona Jančytė.

Džiugu pranešti, kad Jaunųjų sporto žvaigždžių bronzine žvaigžde buvo apdovanotas Lietuvos kendo asociacijos klubo „Daishinkan“ narys Liudvikas Abraitis.⭐️

2026-04-28. Lietuvos sporto federacijų sąjungos 2026 metų visuotinis narių susirinkimas. Fotografas Alfredas Pliadis
2026-04-28. Lietuvos sporto federacijų sąjungos 2026 metų visuotinis narių susirinkimas. Fotografas Alfredas Pliadis