Iaido

Iaido koncepcija

Iaidō (居合道), sutrumpintai iai (居合), yra japonų kovos menas, akcentuojantis pastovią parengtį ir sugebėjimą greitai ištraukus kardą atsakyti į netikėtą užpuolimą. Iaido siejamas su sklandžiu, kontroliuojamu kardo ištraukimu iš makščių (jpn. saya), dūrio arba kirčiu, kraujo nuo ašmenų pašalinimu bei kardo įdėjimu į makštis. Priklausomai nuo mokytojo mokymo stiliaus ir metodų, pradedantieji užsiiminėja su mediniu kardu (jpn. bokken), tačiau daugumoje atvejų užsiiminėjama su negaląstu kardu vadinamu iaito. Labiau pažengę naudoja išgaląstą kardą (jpn. shinken). Praktikuojantys iaido vadinami iaidokomis.

Iaido praktikuojamas savarankiškai (be parnerio) atliekant tam tikrą judesių seką nukreiptą prieš įsivaizduojamą vieną arba kelis priešininkus (jpn. kata). Kata pagrindu taip pat vykdomos varžybos. Pradinis iaido mokymas, iaido mokyklose (jpn. Dojo) ar iaido prižiūrinčiose bei pripažintose nacionalinėse organizacijose, prasideda nuo dvylikos formų vadinamų seitei-gata. Daugiau apie katas: Seitei iaido katos

Iaido Lietuvoje

Lietuvos kendo asociacija yra tarptautiniu mastu oficialiai pripažinta organizacija, be kendo vienijanti ir iaido, bei prižiūrinti šio kovos meno plėtrą Lietuvoje.

Iaido koordinatorius Lietuvos kendo asociacijoje: Aurelijus Motiejūnas (Lietuvos kariuomenės kendo klubas, el.p.: aurelijus@hotmail.com).

Iaido klubai Lietuvoje:

Geležinis vilkas Facebook

Daishinkan Facebook

Lietuvos kariuomenės kendo klubas Facebook

Klubų kontaktai

Lietuvos nacionalinė iaido rinktinė

2022 m. rugsėjo 2 – 4 d. Italijos vykusiame 29 – ajame Europos Iaido čempionate Lietuvos kendo asociacijos nacionalinė iaido rinktinė pirmą kartą dalyvavo individualiose ir komandinėse čempionato rungtyse. Daugiau apie Lietuvos nacionalinę iaido rinktinę…

Iaido egzaminai

Iaido Kyu Egzaminų reikalavimai

Iaido egzaminus turi teisę laikyti Lietuvos kendo asociacijos nariai. Tapti nariu…

Iaido renginiai 2024 metais

Kovo 22-24 d. iaido seminaras ir egzaminai su Guy Loncelle (6 Dan)

Balandžio 20 d. Bendra iaido treniruotė

Gegužės 18 d. Bendra Iaido treniruotė

Birželio 28-30 d. Iaido seminaras su Emilio Gomez (7 Dan)

Liepos 20 d. bendra iaido treniruotė

Rugpjūčio 23-25 d. Kendo/Iaido seminaras+ egzaminai Druskininkuose su Emilio Gomez

LKA renginių kalendorius

Atnaujinta: 2024-03-11