Lietuvos kendo čempionatas – stiprus startas rinktinės pasirengimui pasaulio čempionatui!

Čempionatas dar kartą parodė, kad kendo Lietuvoje populiarėja ir kyla jo lygis. Šiemet rungėsi daugiau nei keturiasdešimt kendokų, ir kaskart pastebime, kad sportininkų pasiekimai vis aukštesni,“ – sakė Lietuvos kendo asociacijos prezidento pareigas laikinai einantis Gia Amkoladze (5 Dan kendo), taip pat treniruojantis rinktinę.

Pasak jo, kendo pritraukia entuziastų jau ne tik Vilniuje, Kaune, bet ir Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje. Pažanga ypač pastebima po metų pertraukos, nes sportininkai tobulinasi seminaruose ir varžybose, Lietuvos kendo atstovai kviečiami teisėjauti turnyruose ir atestacinėse komisijose Lenkijoje, Latvijoje, Švedijoje, Sakartvele.

Šiemet varžybose ypač pasižymėjo Andrius Stanislovaitis (klubas „Daishinkan“), užėmęs pirmą vietą jaunimo individualioje ir vyrų individualiojoje rungtyse. Moterų individualios rungties varžybose geriausiai pasirodė Beatričė Šutaitė (klubas „Daishinkan“).

Mišrioje Kyu laipsnių rungtyje laimėjo Darija Litvinenko („Vilniaus universiteto kendo klubas“), vaikų technikos rungtyje – Jurgis Galinis (klubas „Kyumeikan mokykla“). Komandinėse varžybose titulą pelnė „Daishinkan“ klubo komanda.

„Mūsų pasiruošimas varžyboms įkvepia, nes Lietuvos rinktinės laukia rimtas ir intensyvus pasiruošimas pasaulio čempionatui. Turime atkaklių ir tikslo siekiančių sportininkų, o demonstruotas kendo patvirtino, kad suformuota rinktinė galės atstovauti savo šaliai aukščiausio lygio varžybose,“ – teigė Mykolas Maciulevičius (5 Dan kendo), Lietuvos rinktinės treneris ir Lietuvos kendo asociacijos valdybos narys.

Kendo (liet. japoniškas fechtavimas) Lietuvoje kelių entuziastų pradėtas praktikuoti 2005 m., o šiuo metu Lietuvos kendo asociacija jau įsitvirtino Tarptautinėje kendo federacijoje. Iš Lietuvoje aktyviai veikiančių klubų narių kasmet atrenkami stipriausi sportininkai atstovauja Lietuvai Europos ir Pasaulio kendo čempionatuose. Lietuvos kendo asociacija apima septynis klubus, vienijančius sportininkus-mėgėjus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *