Naujas istorijos puslapis – Europos iaido čempionate Lietuvos komanda

Rugsėjo 2 – 4 dienomis, Italijos Modenos mieste įvyks 29 – asis Europos Iaido čempionatas. Lietuvos kendo asociacijos nacionalinė iaido rinktinė pirmą kartą dalyvaus individualiose ir komandinėse čempionato rungtyse. Japonijos kovos meno renginys vyks Modenos Palasport Giuseppe Panini daugiafunkcinėje arenoje.

Europos čempionatą organizuoja Italijos kendo federacija drauge su Europos kendo federacija bei Visos Japonijos kendo federacija.

„Verčiame naują iaido istorijos puslapį Lietuvos kendo asociacijos istorijoje“, – pasakė Aurelijus Motiejūnas, Lietuvos nacionalinės iaido rinktinės vadovas, „svarbu pažymėti, kad rinktinė sudaryta iš entuziastų, puoselėjančių aistrą šiam kovos menui. Todėl rinktinės debiuto tikslai yra žemiški, tai yra visų pirma prisistatyti Europos iaido bendruomenei, parodyti, kad Europoje iaido plėtra tęsiasi, o Lietuva nėra juoda dėmė iaido prasme Europos žemėlapyje. Taip pat yra noras pasitikrinti kokiame Europos mastu lygyje esame, na ir žinoma sukaupti kiek galima daugiau patirties ateities startams“.

Europos iaido čempionatas vyks individualių susitikimų pogrupiuose, kuriose du laimėtojai išeis vis į sekantį etapą. Maksimalus laikas atliekant tris iaido katas yra 4 minutės.
Komandiniuose susitikimose šalį atstovaus 2 arba 3 kovotojai, kurie skirstomi į grupes. Pergalės susidarys iš laimėtų kovų skaičiaus, individualių pergalių skaičiaus ir teisėjų skirtų taškų sumos.

Iaido – Japonijos kovos menas siejamas su sklandžiu, kontroliuojamu kardo ištraukimu, dūriu arba kirčiu, kraujo nuo ašmenų pašalinimu bei kardo įdėjimu į makštis. Iaido praktikuojamas savarankiškai (be parnerio) atliekant tam tikrą judesių seką nukreiptą prieš
įsivaizduojamą vieną arba kelis priešininkus (jpn. kata). Kata pagrindu taip pat vykdomos varžybos.

Lietuvos Kendo Asociacija yra tarptautiniu mastu oficialiai pripažinta organizacija be kendo vienijanti ir iaido bei prižiūrinti šio kovos meno plėtrą Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *