KENDO oficialiai patvirtinta kaip dvikovinė sporto šaka

Rugsėjo-spalio mėnesių sandūra nudžiugino naujais Lietuvos sporto ir kūno kultūros veiklą koordinuojančių organizacijų sprendimais LKA atžvilgiu.

Rugsėjo 28 d. Vilniuje įvyko Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidiumo posėdis. Prezidentas R.Kveselaitis apžvelgė nuveiktus darbus vasaros laikotarpiu. Buvo svarstytas naujų narių priėmimo klausimas. V.Paketūras informavo, kad buvo pateikta penkių organizacijų pareiškimai stoti į LSFS narių gretas. Deja, tik trijų organizacijų pateikti  dokumentai leido jiems tikėtis tapti pilnateisiais LSFS nariais. Prezidiumas rekomendavo priimti į LSFS narius šias organizacijas: Lietuvos kendo asociaciją, Lietuvos grindų riedulio federaciją ir Lietuvos beisbolo federaciją.

Šiandieną vykusiame kitos kūno kultūro ir sporto vystymu ir plėtra besirūpinančios organizacijos – Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės nutarimu, Lietuvos kendo asociacija patvirtinta kaip organizacija, galinti pilnavertiškai vystyti kendo mūsų šalyje ir reprezentuoti ją užsienyje. Kaip pranešė LKA sekretorius K. Belazaras, „pagaliau po šiandienos KKSD posėdžio  nuspręsta pripažinti LKA.“  Departamente savaitės bėgyje turės būti parašytas pripažinimo įsakymas ir patalpintas KKSD tinklapyje.

Pirmoji oficiali sporto organizacija, pripažinusi kendo sporto šaka, buvo Lietuvos neolimpinis sporto komitetas.  Galbūt kiek keistoka, jog kendo – visame pasaulyje paplitusi fizinio aktyvumo rūšis, lavinanti asmenybės moralę ir turinti stiprius akademinius pagrindus, mūsų šalyje ilgokai buvo „pusiau neoficiali“ disciplina.

Šiuo metu galima sakyti, kad tai, kuo užsiiminėjame ir propaguojame,  yra ne „rytietiškos ezoterikos“ ar „samurajų rekonstrukcijos“  rūšis, o pilnavertė fizinio aktyvumo ir moralinio ugdymo priemonė.

Sporto organizacijų patvirtinimas neturėtų likti vien biurokratiniu įrašu dokumentuose. Esamas statusas yra ne tik mūsų visų darbo pripažinimas, bet ir nauja gairė Lietuvos kendo kelyje. Neabejotina, kad šis faktas gali likti tik faktu; tačiau kartu su visų mūsų tolesnėmis pastangomis jis žada perspektyvas, kurios turės įtakos kiekvienam kendokai.

LKA info

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *